В началото на 2011 индустрията за видеонаблюдение не показа някакви големи новости от последните пет години насам. Технологичните открития и новости продължават на бърз ход и структурата на индустриите продължават да се развиват.
Но главният въпрос е кога IP видеонаблюдението ще навлезе силно на пазара? Кога IP видеонаблюдението ще надмине аналоговите системи за видеонаблюдение по продажби?

Отговора много зависи от това каде се намирате и с какво се занимавате. На глобално ниво прогнозата е че IP видеонаблюдението ще навлезе на пазара през 2015 година. Но ако навлезем по надълбоко и на локално ниво: в Америка то ще навлезе през 2013 година, в ЕМЕА през 2012. Ако навлезем още по надълбоко: Близкият изток вече е преминал главно на IP видеонаблюдение, в Русия е предвидено това да стане през 2011 година. Глобално летищата, пристанищата и много сектори в областта са предвидени да преминат през 2012 година. Все още образуванието е ключов фактор за това преминаване към IP видеонаблюдение. Най-бавно се предвижда да преминат частният сектор, комерсиалният сектори и сектора на банкирането и финансите.

За тези сектори които не са преминали все още към IP видеонаблюдение какво може да се направи за да се забърза процеса на преминаване? Образованието е ключа: и на клиентите и на поддръжката на такъв вид системи. Като изключим това че вече този вид системи са вече напълно зрели и готови за интегриране, повечето клиенти и доставчици на този вид оборудване все още не подкрепят напълно IP видеонаблюдението. Клиентите се притесняват от цената и сигурността на този вид системи. Доставчиците на този вид системи се притесняват от разходите и времето за обучение на персонала. Производителите на IP видеокамери могат да помогнат на доставчиците като им осигурят обучение, а на клиентите с няколко демонстрации на успешно интегрирано IP видеонаблюдение.
Цената винаги ще е критичен фактор за много клиенти. Намаляването на цените ще помогне на IP видеонаблюдението да пробие на пазара и да се използва масово.


Fri, Jul 1, 2011
Новини